پر بازدیدترین روز
روزنگار
روز سه شنبه مورخ:
۲۵ مهر ۱۳۹۶[ه.ش]
25 محرم 1439[ه.ق]
2017 Oct 16[میلادی]
مصادف با :
1) شهادت حضرت امام زین العابدین علیه السلام (95 ه.ق) به روایتی

آگاه سازی | پایگاه تحلیلی اطلاعاتی آگاه سازی | AGAHSAZI - کد : 9592 مورخ:[1393-12-10 05:17:01] چاپ
نامه حجت به رييس جمهور جهت بسيج ارتقاء سلامت روان جامعه

حجت هدف اصلی سازمان بسيج و نيروهاى مسلح در زمان صلح را كمك به دولت بر اساس نيازمندى هاى ملي از سوى دولت دانست و دولت را موظف به تبیین نقش بالفعل بسيج و نيروهاى مسلح در جهت کمک به ارتقای سلامت روان جامعه عنوان نمود.

نامه حجت  به رييس جمهور جهت بسيج ارتقاء سلامت روان جامعه

نامه دبير جبهه حزب الله به رييس جمهور جهت بسيج عمومي براى ارتقاء سلامت روان جامعه

آگاه سازي؛ دبیر جبهه حزب الله طي نامه ايي به حجت الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني، رييس جمهور و رييس شورايعالي امنيت ملي پيشنهاد نمود؛ امكانات سازمان بسيج مستضعفين، كميته امداد امام خميني، بنياد مستضعفان انقلاب اسلامي  و نيروهاى مسلح در زمان صلح اولويت بندى و براى درمان و سلامت روان مردم و جامعه ايران بسيج شوند.
حجت در اين نامه آورده است: براساس آخرین آمار، بیماری های روانپزشکی بعد از بیماری های قلبی- عروقی و تصادفات، قرار دارند.
وی در اين نامه ادامه داد: در این میان اضطراب و افسردگی بیش از نیمی از بیماری های روانی در كشور را تشکیل می دهد.
او در نامه خود افزوده است: بیماری های روانپزشکی علی رغم درمان پذیر بودن به دلیل اینکه عموما خاموش و بی سروصدا هستند کمتر مورد توجه عمومي  قرار می گیرند. لذا دولت و حاكميت موظف به شناسايي، بررسي و درمان آن هستند. 
وي تصريح كرد: اختلالات روانپزشکی از طیف علایم وسیعی برخوردار هستند كه نمونه هاى آن،  اختلال در عملکرد روزانه افراد جامعه، افکارنادرست، تغییر در خلق و خوی، اختلالات رفتارى و افراطي و تندخويانه از نمونه هاى قابل مشاهده و محسوس آن است.
وی در نامه خود یادآور شد: توجه به مقوله سلامت روان در حوزه سلامت کشور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و از آنجايي كه
كشور طي سه دهه گذشته مواجه با انقلاب، جنگ نظامي، زندان و اسارت، جنگ فرهنگي، تحريم، جنگ اقتصادى و نهايتاً جنگ رواني بوده است، مهمترين اولويت بسيج عمومي كشور براى بازسازي دولت و دستگاههاى ادارى و حكومتي و نهاد هاى انقلاب و نيروهاى مسلح و آحاد ملت، توجه و بسيج بر روى چنين اولويت هايي است كه اجتناب ناپذيرى است.
وی در ادامه نامه افزوده است: افزایش خشونت، افراطيگرى، گسترش اعتیاد، افزايش آمار زندانيان، نابسامانی ها روحي و رواني و... بخشی از مشکلاتی است که حاصل بی توجهی و عدم تعيين ماموريت و وظايف بالفعل براى بسيج ملي امكانات موجود براى سلامت روان جامعه و کشور مي باشد.
حجت هدف اصلی سازمان بسيج و نيروهاى مسلح در زمان صلح را كمك به دولت بر اساس نيازمندى هاى ملي از سوى دولت دانست و دولت را موظف به تبیین نقش بالفعل بسيج و نيروهاى مسلح در جهت کمک به ارتقای سلامت روان جامعه عنوان نمود.

سایت تحلیلی اطلاعاتی آگاه سازی . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.