پر بازدیدترین روز
روزنگار
روز دوشنبه مورخ:
۲۸ آبان ۱۳۹۷[ه.ش]
9 ربیع الاول 1440[ه.ق]
2018 Nov 19[میلادی]

آگاه سازی | پایگاه تحلیلی اطلاعاتی آگاه سازی | AGAHSAZI - کد : 9571 مورخ:[1393-11-28 06:47:01] چاپ
عبدالله شهبازى؛
بازنشر؛ ارتش خلقي ترور و خشونت!
بازنشر؛ ارتش خلقي ترور و خشونت!

شبكه ايراني موساد؛ ارتش خلقي ترور و خشونت !
آگاه سازى؛ تصورم اين است که مي‌خواهند آشوب را با به ميدان کشانيدن عربستان و ايجاد جبهه عربي عليه ايران شروع کنند و براي همين اسرائيل به سرعت در حال ترميم روابط خود با اعراب است.
در مورد ماجراي ارباب سير هم تصور نمي‌کنم ادعاي واهي باشد. قبلاً عرض کردم که «چيزي بوده و بايد ديد آن چيز چيست.» دولت اوباما اکنون با اکثريت جمهوري‌خواه در کنگره مواجه است که به شدت در حال تخريب او هستند.
اسرائيلي‌ها هم از بعضي مواضع او ناراضي‌اند. اوباما جرج بوش نيست. اگر دروغ به اين بزرگي بدون هيچ سند و مدرکي گفته باشد، مساوي است با بکارگيري اصل 25 قانون اساسي و ساقط کردن دولت او. بنابراين، "چيزي" بوده. اين "چيز" چيست؟ مسئله اين است.
قطعاً اين "چيز" عمليات کودکانه و هاليوودي ايران براي ترور الجبير نيست بلکه مي‌تواند عملياتي از سوي موساد باشد براي ايجاد اين نمايش و انداختن آن به گردن ايران. بنظر من اينگونه بوده. نمونه‌هاي تاريخي فراوان است.
ايران بايد به دنبال عوامل اين تنش باشد. به گمان من، مطرح کردن مستند اين ادعا راه يک ديالوگ جدّي با افکار عمومي آمريکا را باز مي‌کند. در فضايي که من مي‌بينم، اين روش بسيار کارساز خواهد بود و مي‌تواند مانع بزرگي شود براي کانون‌هايي که در حال اجراي نقشه‌هاي شوم خود هستند.
ماجراي ميکونوس را مثال مي‌زنم:
در ماجراي ميکونوس ظاهراً عوامل ايراني درگير بودند ولي شواهد و مستندات فراوان در دست است که در پشت صحنه موساد حضور داشت.
جلسه ميکونوس جلسه‌اي بود از عده‌اي از فعالين مخالف جمهوري اسلامي هوادار مبارزه مسالمت‌آميز عليه جمهوري اسلامي که مي‌خواستند يک جبهه تشکيل دهند. اين يعني انزواي شديد فرقه رجوي. کدام حکومت عاقل مي‌توانست با چنين جلسه‌اي مخالف باشد؟ بعکس، بايد تقويت‌شان ميکردند براي منزوي کردن جريان‌هاي افراطي و مشکوک وابسته به اسرائيل. و در خود عمليات ردپاهاي جدّي بر جا گذاشتند که از نظر قضايي انتساب عمليات به ايران ثابت شود. در ريزه‌کاري‌هايي مانند پلاک اتومبيل‌ها و غيره ردپاهاي حساب شده و دقيق براي اثبات نقش ايران بر جا گذاشتند.
يا در قتل شاپور بختيار. بختيار زماني به قتل رسيد که دو تحول بزرگ رخ داده بود:
اوّل، بختيار کارآمدي خود را از دست داده و تبديل شده بود به مهره‌اي فاقد کارايي که سرويس‌هاي معين مجبور بودند ماهيانه مبالغ هنگفتي به او بدهند. اين مبالغ توسط بختيار و اطرافيانش صرف ترياک‌کشي و عياشي مي‌شد. عده‌اي بچه خان مهمل اطراف بختيار بودند که بعضي‌هاشان را از قديم و از نزديک مي‌شناسم و واقعاً کارشان مفت‌خوري بود از طريق بختيار.
دوّم، روابط ايران و فرانسه رو به بهبود بود و سفر ميتران، رئيس جمهور وقت فرانسه، به ايران قطعي شده بود.
در چنين فضايي، کشتن بختيار به سود چه کسي بود؟
به عوامل گرداننده و دست اندرکار ماجرا و چيزهايي که بعداً کشف شد کاري ندارم. فقط از منظر تحليل سياسي دو ماجراي بختيار و ميکونوس را مثال زدم. به خاطر قتل شاپور بختيار روابط ايران و فرانسه به شدت تيره شد و سفر ميتران به ايران، که قطعي شده بود، بهم خورد.
بعدها، در جريان پرونده قتل‌هاي زنجيره‌اي، قطعي شد که قتل بختيار و ماجراي ميکونوس و خيلي کارهاي ديگر طراحي موساد بوده است.
براي همين پرونده قتل‌هاي زنجيره‌اي را با آن وضعيت هو کردند و تيم بازجويي را برکنار و خانه‌نشين کردند در حالي که هر چهار نفر متخصص‌ترين و برجسته‌ترين کارشناسان واحد اطلاعات سپاه و سپس وزارت اطلاعات در زمينه‌هاي مختلف بازجويي و ضد جاسوسي و بررسي بودند. سپس پرونده را ماستمالي کردند و بستند.
متأسفانه، اين به رفتار معمول مسئولين ايراني بدل شده که در مواجهه با مسائل سنگين و غيرقابل هضم، صورت مسئله را پاک کنند. منظورم مسئولين سالم يعني ناوابسته ( به ارتش خلقي) است. هيچ کس به دنبال کشف و خنثي کردن شبکه گسترده نفوذي‌هايي که درباره آن‌ها و خاستگاه‌شان در رساله «سرويس‌هاي اطلاعاتي و انقلاب اسلامي ايران» سخن گفته‌ام [+، +] نبوده است.اکنون با پيامدهاي اين تغافل دست به گريبانيم و بعدها تأثيرات اين شبکه‌هاي نفوذي آشکارتر و وخيم‌تر خواهد شد.
عبدالله شهبازى/ با نقد و ويرايش
ملاحظات:
١- بختیار چند سری ترور شد اما هربار جون سالم به در برد. اولین بار در تابستان 1359 تیمی به فرماندهی انیس نقاش اقدام به ترور کردن که ناموفق بود ولی یکی از محافظان و یکی از همسایگان بختیار کشته شدن.(ماهیت تیم ترور انیس نقاش بماند!)
آخرین ترور بختیار در 15 مرداد 1370 بود که یک تیم سه نفره به نامهای فریدون بویر احمدی،محمد آزادی و علی وکیلی راد با موفقیت بختیار رو ترور کردن.این تیم طبق گفته دولت فرانسه از نیروهای عملیات ویژه برون مرزی ایران بودن.                                                                                                                                                    علی وکیلی راد
علی وکیلی راد در زمان ترور بختیار
این ترور در حالی اتفاق افتاد که یه تیم 13 نفره از وی محافظت میکردن و تیم ترور به راحتی وارد منزل شد،بختیار و منشی اونو ترور کرد و از خانه خارج شد و عجیب تر اینجاست که 48 ساعت بعد تیم محافظ متوجه این ترور شد!
از بین این تیم سه نفره علی وکیلی دستگیر شد و به حبس ابد محکوم شد اما در سال 89 با توافق دولت فرانسه و ایران ایشون رو با یکی از اتباع فرانسوی به نام کلوتیلد ریس 24 ساله که در اغتشاشات سال 88 بازداشت شده بود تعویض کردن.
علی وکیلی راد                                                                                                                                                                                                               علی وکیلی راد پس از ورود به ایران مورد استقبال رسمی قرار گرفت.کاظم جلالی عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس ( راست) و حسین قشقاوی معاون وزارت خارجه ایران (نفر وسط) و علی وکیلی که در سمت چپ تصویر دیده میشه
 خانم کلوتیلد ریسن
 خانم كلوتيلد ريس در جلسه دادگاه فتنه ٨٨
٢- حادثه تروريستي میکونوس را می توان به معنای واقعی یک «بحران سیاسی» در روابط ایران و غرب دانست که در زمان خود به ویژه روابط سیاسی ایران و آلمان را به سرد ترین درجه ممکن رساند. در ماجرای میکونوس، صادق شرفکندی، دبیر کل حزب دمکرات کردستان ایران در رستورانی به همین نام در ویلمرسدورف آلمان ترور شد.
در آن زمان، سید حسین موسویان، سفیر ایران در آلمان بود. وی، اخیراً در کتابی به نام «بررسی روابط ایران و آلمان» در فصلی مستقل به شرح دقیق بحران میکونوس و پیامدهای آن پرداخته است. در ابتدای این کتاب، مقدمه هاشمی رفسنجانی، رییس جمهور وقت ایران به چشم می خورد.
در 17 سپتامبر سال 1992 ساعت 11 شب دو مرد مسلح که ماسک بر چهره داشتند وارد یک رستوران یونانی به نام میکونوس در منطقه ویلمرسدورف برلین شدند و اتاق پشتی رستوران را با اسلحه اتوماتیک یوزی و لاما ـ اسپیشال رولور به رگبار بسته و 4 مرد از جمله صادق شرفکندی دبیر کل تبعیدی حزب دموکرات کردستان ایران ـ حزبی سیاسی که در ایران رسماً منحل شده ـ را به قتل رساندند.
در این زمان، مالک رستوران عزیز غفوری عضو سابق سازمان مارکسیست ـ لنینیستی به نام فداییان خلق میزی بزرگ در اتاق عقبی برای گروهی از میهمانان قرار داده بود که در زمان رخ دادن حمله، دور میز در حال استراحت و بحث های سیاسی پیرامون ایران بودند.
صادق شرفکندی هدف اصلی حمله، به همراه برخی از اعضا و نمایندگان حزبش به دعوت حزب سوسیالیست آلمان در حال دیدار از آلمان بودند. آن سال حزب سوسیال دمکرات آلمان میزبانی «کنفرانس سوسیالیست بین الملل» را بر عهده داشت. شرفکندی جانشین عبدالرحمن قاسملو شده بود که سه سال قبل در وین در شرایطی مشابه به قتل رسیده بود. سایر کشته شدگان عبارت بودند از فتاح عبدلی، از نمایندگان KDPI در اروپا، همایون اردلان نماینده حزب مزبور در آلمان، و نوری دهکردی مترجم. سایر اعضا گروه به شدت زخمی شده و صاحب رستوران خود بعداً در اثر جراحات وارده درگذشت.
شرفکندی کنار میز نشسته بود و بعد از تیر خوردن روی زمین افتاد. یکی از مهاجمان برای حصول اطمینان از مرگ وی، قبل از ترک صحنه یک تیر خلاص در مغز وی خالی کرده بود. پس از حادثه، رسانه های جمعی بلافاصله اتهام را متوجه مقامات ایران کردند و با هدف ایجاد ارتباط بین این واقعه و قتل قاسملو، سرویس امنیتی ایران را مجرم دانستند.

سایت تحلیلی اطلاعاتی آگاه سازی . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.