پر بازدیدترین روز
روزنگار
روز دوشنبه مورخ:
۲۸ آبان ۱۳۹۷[ه.ش]
9 ربیع الاول 1440[ه.ق]
2018 Nov 19[میلادی]

آگاه سازی | پایگاه تحلیلی اطلاعاتی آگاه سازی | AGAHSAZI - کد : 8994 مورخ:[1393-10-07 06:55:01] چاپ
رزمندگان و ايثارگران آگاه ساز؛
سخني با جناب نوبخت، معاون محترم رييس جمهور!

آنچه طي همه ى اين سالها مغفول و فراموش شده همين پيشكسوتان جهاد و شهادت و خانواده صبور و زجركشيده آنان است كه امروزه با دارا بودن فرزندان دختر و پسر جوان، خيلي از آنان توان تامين مخارج يوميه خود و خانواده هايشان را ندارند و همچنان شرمنده همسر و فرزندان خود هستند. شرمنده دوراني كه عدم حضورشان در بالاى سر خانواده هايشان آنان را مديون همسر و فرزندان خود تا پايان عمرشان كرده، و شرمنده از حال كه براى تامين جزيي ترين حقوق مسلمشان درمانده و مستأصل شده اند، چرا كه اين حقوقي كه به آنان مي دهند كفاف يك هفته زندگي آنان را نمي دهد.

سخني با جناب نوبخت، معاون محترم رييس جمهور!

آگاه سازى؛
جناب آقاى دكتر محمدباقر نوبخت
معاون محترم برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور
با اهداء سلام و احترام؛
 
پيرو خبر منتشره از سوى جنابعالي (http://tik.ir/fa/news/69218/نوبخت-وام-50میلیونی-به-نیازمندان-پرداخت-می-شود) در خصوص توجه به قشر نيازمند و آسيب پذير جامعه، بپيوست نظرات اين مركز جهت استحضار ايفاد مي گردد:
 
١- حضرت امام خميني(ره) در صحيفه جلد ٢٠  صفحه ۳۳۳، فرموده اند: به همه مسئولان کشورمان تذکر می‌دهم که در تقدم ملاکها، هیچ ارزش و ملاکی مهمتر از تقوا و جهاد در راه خدا نیست و همین تقدم ارزشی و الهی باید معیار انتخاب و امتیاز دادن به افراد و استفاده از امکانات و تصدی مسولیتها و اداره کشور و بالاخره جایگزین همه سنتها و امتیازات غلط مادی و نفسانی بشود، چه در زمان جنگ و چه در حالت صلح، چه امروز و چه فردا، که خدا این امتیاز را به آنان عنایت فرموده است و صِرف امتیاز لفظی و عرفی کفایت نمی‌کند، که باید هم در متن قوانین و مقررات و هم در متن عمل و عقیده و روش و منش جامعه پیاده شود و مصلحت زجر کشیده‌ها و جبهه رفته‌ها و شهید و اسیر و مفقود و مجروح شده ها و...  بر مصلحت قاعدین درمنازل و مناسک و متمکنین و مرفهین گریزان از جبهه و جهاد و تقوا و نظام اسلامی مقدم باشد و نسل به نسل و سینه به سینه شرافت و اعتبار پیشتازان این نهضت مقدس ... محفوظ بماند و باید سعی شود تا از راه رسیده‌ها و دین به دنیا فروشان، چهره ... روشن انقلاب ما را خدشه‌دار نکنند و ... فارغ از همه رنجها و مصیبتهای جانفرسای ستون محکم انقلاب و پابرهنه‌های محروم، تنها ناظر حوادث بوده‌اند و حتی از دور هم دستی بر آتش نگرفته‌اند، نباید به مسئولیتهای کلیدی تکیه کنند.
٢- همانگونه كه امام (ره) در پيام و جمله معروف خود فرموده اند:" نگذارید پیشکسوتان جهاد و شهادت در پیچ و خم زندگی به فراموشی سپرده شوند."  متاسفانه طي هشت سال گذشته بنام اين قشر فداكار و بكام تازه به دوران رسبده ها و دين به دنيا فروشان، با جنجال هاى تبليغاتي به فراموشي سپرده شده اند كه البته جفاكاران به عذاب و لعن ابدى اين قشر فداكار و ملت ما گرفتار آمده اند و راه گريزى از آن نخواهند داشت.
٣- پيشكسوتان جهاد و شهادت، رزمندگان سلحشور جبهه دفاع مقدس اعم از نيروهاى داوطلب مردمي، ارتش سرافراز و پاسداران مخلص انقلاب و ساير نيروهاى نظامي و انتظامي كه فرزندان غيور ملتي شجاع بودند و هيچگونه وابستگي به گروهها و سازمانهاى سياسي مشكوك قبل از انقلاب نداشتند كه عوامل آن با خودروى كولردار وارد جنگ شوند و در قرارگاههاى ضد بمب روزگار بگذارانند و در پايان جنگ هم با ظلم و تبعيض و با غصب جايگاهها و درجات بالا به قبضه اركان نيروهاى مسلح مبادرت نمايند و با اين همه ايثار و فداكارى فرزندان ملت، هنوز در سوداى قدرت و خواب پريشان خود در گروهها و سازمانهاى قبل از انقلاب براى قبضه و ايجاد " ارتش خلق مسلمان" باشند و همچنان خود و عواملشان را انصار و " منصورون" اين ميدان بپندارند.
٤- پيشكسوتان جهاد و شهادت اينهايي كه خاطراتشان را از بچه هاى عرصه نبرد و خون و رزمندگان واقعي و بچه هاى مردم وام گرفته اند و خود را بدل از اصل جا زده اند، نيستند. اينهايي كه از اول انقلاب در هر دولتي با هر گرايشي كادر و عامل دارند، نيستند. اينهايي كه با غصب جايگاهها با بازنشسته كردن نيروهاى اصيل مردمي، حق و حقوق بچه هاى خون داده و خون دل خورده را پايمال كرده اند، نيستند. و در يك كلمه، اينها اصلاً آدم نيستند. اينها گرگاني در لباس ميش هستند كه با خون و عمر بچه هاى اين مردم براى خود مقام و زندگي دنيا فريبي ساخته اند و به هيچ چيز و هيچ كس اعتقادى ندارند. همه ديديم كه طي هشت سال گذشته به جانشين امام در دفاع مقدس با ...هاى ولگردشان چه كردند؟ همه ديديم كه با ياران امام و نخست وزير دفاع مقدس چه كردند؟ حال هم مي بينيد با رهبرى معظم و فرمانده كل قوا در بدنه نيروهاى مسلح و نيروهاى مردمي چه مي كنند و با اظهارات و دفاع بٰد از ولايت فقيه چگونه گناهان خود كرده را بصورت رندانه و معكوس متوجه ايشان و سوء استفاده از اعتماد ايشان كرده اند.
٥- معاون محترم رييس جمهور!
آنچه طي همه ى اين سالها مغفول و فراموش شده همين پيشكسوتان جهاد و شهادت و خانواده صبور و زجركشيده آنان است كه امروزه با دارا بودن فرزندان دختر و پسر جوان، خيلي از آنان توان تامين مخارج يوميه خود و خانواده هايشان را ندارند و همچنان شرمنده همسر و فرزندان خود هستند. شرمنده دوراني كه عدم حضورشان در بالاى سر خانواده هايشان آنان را مديون همسر و فرزندان خود تا پايان عمرشان كرده، و شرمنده از حال كه براى تامين جزيي ترين حقوق مسلمشان درمانده و مستأصل شده اند، چرا كه اين حقوقي كه به آنان مي دهند كفاف يك هفته زندگي آنان را نمي دهد.
حق و حقوق اين قشر را در هر دولتي همين رنده هاى بدلي و واسطه كه خود را بدل از اصل در پيش مسئولين و مقامات عالي جا زده اند، تصاحب و غصب نموده اند و با تقلب و تدليس، بنام اين قشر فداكار جامعه، خود از مسئولين و دولت ها كام مي گيرند.
چه خوب است خود مسئولين دولت كه در حيطه وظايفشان است سرى به فروشگاههاى اتكا و محصولات آن بزنند، خود ببينند كه آيا اين اجناسي كه در اين فروشكاهها براى خانواده هاى اين عزيزان توزيع مي شود، بهداشتي و قابل استفاده است؟ آقاى وزير دفاع كه خود ساكن شهرك شهيد محلاتي هستند كه جزء بهترين شهركهاى مسكوني تهران است لطفاً با عوامل بازرس و بهداشتي به فروشگاه اتكاء اين شهرك سر بزنند. جنوب تهران پيش كش!
بفرمائيد به اين آقاى فتنه شناس بروند همان نزديك منزلشان به رستوران نور سر بزنند و غذا هاى آنجا را و سرويس دهي آن را بررسي كنند. بروند همان نزديك منزلشان درمانگاه از نظر كادر پزشكي و ... ارزيابي كنند. آيا كادر پزشكي و دارو و... كه اغلب بچه هاى مردم كه تا ديروز در ميدان هاى جهاد و شهادت بودند و امروز دولت براى آن هزينه پرداخت مي كند بدست آنان آنگونه كه بايد برسد، مي رسد و آن سرويس و هزينه ايي كه دولت تخصيص مي دهد همان است كه به مصرف آنان مي رسد؟!
اگر زحمتي نيست به شهركهاى شهيد رجايي و فلاحي ارتش هم سر بزنند، اين شأن پيشكسوتان جهاد و شهادت و خانواده آنان است؟!
٦- در خصوص وام ٥٠ ميليوني كه فرموديد به نيازمندان و قشر ضعيف جامعه تعلق مي گيرد؛ توصيه آن است كه به اين قشر سفارش  شده از سوى امام(ره) توجه شود. امروز ضعيف ترين و محق ترين قشر اين جامعه است كه همه نسبت به آنان دين دارند اين قشر و خانواده هاى شريف و صبور آنان است. رزمندگان دفاع مقدس فراموش شده اند. اينها حماسه هاى ملت ايران را خلق كرده اند. امروز اين عزيزان مظلوم ترين و گمنام ترين اين ملتند.
دولت تدبير و اميد، براى معيشت و زندگي آنان تدبير كند تا اميد به اين قشر مخلص بازگردد. نگذاريد جريان زر و زور و تزوير از فقر و ندارى اين قشر با شعارهاى دهان پركن و پوچ، مجداً به اين قشر تأثيرگذار براى انتخابات آتي طمع كنند و آنان را پس از اميدوارى نسبت به دولت اميد و تدبير، سرخورده و نااميد كنند. توصيه هايي در زير تقديم مي گردد:
الف/ وام ٥٠ ميليوني به بازنشستگان نيروهاى مسلح اعم از ارتش، سپاه، ناجا و... از درجات سرهنگي به پايين تعلق گيرد.
ب/ به رزمندگان بازنشسته دوران دفاع مقدس در نيروهاى مسلح به ازاء هر ماه حضور در جبهه يك ميليون وام ارزان تعلق گيرد.
ج/ به فرزندان دانشجوى اين رزمندگاني كه بيش از يكسال در جبهه حضور داشته اند، مبلغ ١٥ ميليون وام تعلق گيرد.
د/ فرزندان متولدين سال ٧٣ به بعد اين رزمندگان نيز مانند قبل از معافيت جبهه پدران خود استفاده نمايند.
ه/ فرزندان دختر و پسر رزمندگان بيش از يكسال جبهه، در ازاء هر يكسال يك فرزند در اولويت استخدام قرار گيرند.

انشاء الله موفق و عاقبت بخير باشيد
رزمندگان و ايثارگران آگاه ساز
٩٣/١٠/٦

غلوی 
1393-10-10 01:35:01
---
با تشکر ازاین نوشته های از دل برامده میخواهم. ا ضافه کنم که دولت تدبیر ا مید با توجه به عامه مردم که دارد نگاه ویژه ایی هم به بچه های نيروهای مسلح نیز داشته باشد.که هم به وصیت امام رحمت الله عمل کرده باشد وهم ملت درمواقع ضرر و خطر اطمينان از بنيه روحي آنان داشته باشد. [159]

سایت تحلیلی اطلاعاتی آگاه سازی . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.