پر بازدیدترین روز
روزنگار
روز سه شنبه مورخ:
۲۵ مهر ۱۳۹۶[ه.ش]
25 محرم 1439[ه.ق]
2017 Oct 17[میلادی]
مصادف با :
1) شهادت حضرت امام زین العابدین علیه السلام (95 ه.ق) به روایتی

آگاه سازی | پایگاه تحلیلی اطلاعاتی آگاه سازی | AGAHSAZI - کد : 10158 مورخ:[1395-05-28 18:56:01] چاپ
اراده و استدلال روسيه براى فروپاشی عربستان سعودى!

 روسها بر اين باورند كه با اجراى اين طرح ساختار جهان دچار استحاله جدی شده و شورای همکاری کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از بین خواهد رفت. سازمان همکاری های اسلامی تغییر کرده و به مراتب فعال تر خواهد شد. تهران تکیه گاه معنوی این دولت جدید باقی خواهد ماند. روح و سیمای ائتلاف جدید ژئوپلتیکی، مرکز نیرومند قدرت با شرکت روسیه – عربستان شیعی و ایران، در هوا پر می زند.! 

 
 اراده و استدلال روسيه براى فروپاشی عربستان سعودى!

 اراده و استدلال روسيه براى فروپاشی عربستان سعودى


به گزارش پایگاه تحلیلی اطلاعاتی آگاه سازی: استدلال روسها آن است كه حضور شورشيان و شورش در استان شرقی نفت خیز عربستان سعودی به لحاظ سیاسی قبل از همه به نفع ایران، حوثی های یمن، عراق، سوریه، حزب الله لبنان و حتي ایالات متحده امريكا است. 

 روسها با اين استدلال كه کار های ریاض در جهت تحریک رویارویی شیعه و سنی، مناقشات داخلی و مداخله مستقیم از جمله مالی و نظامی در امور داخلی کشورهای منطقه در مرحله اخیر همه کشور های منطقه و از جمله شرکای آن در شورای همکاری را به تنگ آورده است. واشنگتن هم از پررویی سعودی ها که مدعی نقش ژاندارم منطقه خاورمیانه شده ولی از عهده این کار بر نیامده اند، خسته شده است. در نتیجه رفتار آنها، این منطقه راهبردی به لحاظ انرژی و موقعیت آن در تقاطع مسیرهای مهم جهانی، در حالت هرج و مرج و بی ثباتی قرار گرفته است. همه جا جنگ ها، تروریسم و بی ثباتی مشاهده می شود. 
بسیاری از ناظران غربی با عنایت به این واقعیت خیال کردند که شاید برای آنها آسان تر باشد که نقش عامل ثبات منطقه ای به یک قدرت منطقه ای با رفتار قابل پیشبینی معتدل نظیر ایران منتقل شود.  

از آنجايي كه ریاض تصمیم گرفته است واحدهای مکمل گارد ملی و نیروهای ویژه خود را به استان شرقی بفرستد. بدین وسیله، کنترل مرز با یمن تضعیف می شود در حالی که فعال شدن حوثی ها در این مرز تا کنون باعث تصرف برخی گذرگاه های مستحکم و چند انبار مهمات شده است. به عبارت دیگر، افتتاح «جبهه دوم» در پشت جبهه دشمن تشویق می شود که اگر این دشمن فعال شود، برای سامانه امنیت منطقه ای مشکلات قابل توجهی پدید آمده و ممکن است تولید و صدور نفت به اروپا و آسیا مختل شود. بی ثباتی در این منطقه، خواب وحشتناکی برای نخبگان سعودی است که عوامل اعمال تروریستی این واقعیت را خوب درک می کنند. در هر حال می توان گفت که عوامل عملیات تروریستی به مراد خود رسیده اند.

 احتمال زیادی می رود که روسها با آغاز عمليات اخير از پايگاه نوژه ايران طرحي را براى کیان های دولتی هايي جدید در آن سرزمين هماهنگ كرده باشد. چاپ نقشه جدید عربستان و مناطق مجاور آن نیز تا کنون منتشر شده است. 
وعده روسها به شيعيان و ايران در اين طرح به عنوان مثال مي تواند اين باشد؛ 
دولت شیعیان با تکیه گاه در استان شرقی عربستان سعودی، یمن بزرگی که اراضی مجاور عمدتاً شیعه نشین سعودی را دربر گیرد، شیعستان در نصف سرزمین عراق معاصر و کشور فوق العاده نیرومند ایران در این منطقه وجود خواهند داشت. احتمال زیادی می رود که همه شبه دولت های شیعیان، یک کشور متحد یا فدراسیون جمهوری های شیعی را با جمعیت عظیم حد اقل 50 میلیون نفری تشکیل دهند. این کشور در قسمت جنوبی عراق معاصر، سوریه، بخشی از لبنان، کویت، استان شرقی عربستان سعودی، قطر، امارات، بحرین، عمان، یمن، نجران و عسیر مستقر شده و همراه با ایران صاحب تمامی منافع نفتی و گازی خلیج فارس و بخشی از خاورمیانه خواهد شد.

پيشنهاد روسها اين است كه دولت شیعه عربی در امتداد ساحل غربی خلیج فارس به وجود آمده و آن را همراه با ایران به دریای داخلی شیعیان تبدیل خواهد کرد. ساحل دریای عربستان و بخشی از دریای سرخ هم در دست آنها خواهد بود. هم پیمانی این دولت با ایران واقعیت جدید ژئوپلتیکی جهان را به وجود خواهد آورد که از نظر توانمندی مالی و اقتصادی خود به سطح قدرت جهانی نزدیک خواهد شد. پیمان شیعستان عربی و ایران شیعه از اختلاف نظرها عاری خواهد بود زیرا شیعیان عرب از اندیشه های اسلام انقلابي و ( امام) خمینی پشتیبانی می کنند در حالی که به لحاظ معنوی وجود نجف و کربلا مقدسات اساسی شیعیان در عراق، شور و شوق مذهبی شیعیان عرب را تشویق خواهد کرد. ممکن است اتحادیه دو ملت برابرحقوق بر اساس وحدت مذهبی و مقابله با ارزش های معنوی قسمت سلفی- وهابی اسلام سنی که توسط غرب خراب شده است، به وجود آید.

روسها معتقدند ممکن است دولت بزرگ شیعیان عرب به وجود آید. جهان در آستانه تحولات عظیم قرار دارد و جامعه جهانی مجبور خواهد شد این واقعیت جدید را به رسمیت بشناسد. ایالات متحده و غرب نمی توانند از ادامه این روند ممانعت کرده و علیه آن به زور متوسل شوند. آنها نمی توانند مانند گذشته از حیاط خلوت وارد شده و همه مسایل خود را حل کنند. 
چین یکی از اولین کشورهایی خواهد بود که کیان جدید ژئوپلتیکی را به رسمیت شناخته و روابط خود را با آن بر اساس برابری حقوق و شراکت برقرار خواهد کرد. روسیه می تواند با این دولت روابط مستقیم برقرار کند که در این صورت از شانس تاریخی برای بازگشت به جهان عرب برخوردار خواهد شد، آن هم بدون مقابله از سوی ایالات متحده، غرب و بلوک ها و سازمان های تابع آنها. 

روسها بر اين باورند كه با اجراى اين طرح ساختار جهان دچار استحاله جدی شده و شورای همکاری کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از بین خواهد رفت. سازمان همکاری های اسلامی تغییر کرده و به مراتب فعال تر خواهد شد. تهران تکیه گاه معنوی این دولت جدید باقی خواهد ماند. روح و سیمای ائتلاف جدید ژئوپلتیکی، مرکز نیرومند قدرت با شرکت روسیه – عربستان شیعی و ایران، در هوا پر می زند.! 
 

سایت تحلیلی اطلاعاتی آگاه سازی . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.