پر بازدیدترین روز
روزنگار
روز شنبه مورخ:
۲۶ آبان ۱۳۹۷[ه.ش]
7 ربیع الاول 1440[ه.ق]
2018 Nov 17[میلادی]

آگاه سازی | پایگاه تحلیلی اطلاعاتی آگاه سازی | AGAHSAZI - کد : 10150 مورخ:[1395-01-05 14:14:01] چاپ
ولايت فقيه، با شرايط و انتخاب مردم ولي فقيه است!

 بعضی‌ها روی نظریه کشف تأکید کرده و می‌گفتند: نقش ما این است که آن چیزی را که در واقع متعیّن است، کشف کنیم. ولی من فکر می‌کنم ممکن است در هر زمانی تعداد زیادی از فقها باشند که صلاحیت داشته باشند، ولی نهایتاً باید یکی از آن‌ها انتخاب شود... ممکن است در انتخاب اشتباه هم رخ بدهد؛ یعنی اکثریت اعضای مجلس خبرگان به یک فرد رأی بدهند، اما در عین حال فرد اصلحی هم در جامعه وجود داشته باشد. در چنین صورتی طرفداران نظریه کشف چه می‌گویند، آنها باید بپذیرند فردی که انتخاب شده ولی امر واقعی نیست.

 ولايت فقيه، با شرايط و انتخاب مردم ولي فقيه است!

به گزارش پایگاه تحلیلی اطلاعاتی آگاه سازی؛

 ولايت فقيه، با شرايط و انتخاب مردم ولي فقيه است!

 
یادتونه چند ماه قبل از انتخابات چه حرفهایی وسط بود؟؟
فتنه اکبر در راه است . . . 
فتنه سال1394 خیلی بزرگتر از فتنه 1388 است
درفتنه 94 حرف از حذف ولایت فقیه میزنند
 
یادتونه دلواپسان و افراطيون چطوری داشتن ازخودشون دفاع میکردند ؟؟
در مملکتی هستیم که برخی بااسم "فتنه"و سواستفاده از "ولایت فقیه" یاد گرفتن پیش بروند و با سوء استفاده از نام و اعتبار اين جايگاه در برابر مردم به سركوب اميد يك ملت مبادرت نمايند يادتونه  ... . 
 
تشخيص و خواسته هاى مردم را به نام دشمن و دشمن چنين اراده كرده و مي خواهد و .... سركوب مي كنند... تشخيص و مطالبه مردم را خواست دشمن و فتنه مي نامند ... تدابير دولت براى تامين خواست مردم را با فرار رو به جلو به تدبير دشمن نامگذارى و معرفي مي كنند تا دولت تدبير و اميد كه دولتِ ملت است را منفعل كنند و به تمكين تدابير شكست خورده ساليان كذشته خود وادارند... . 
 
✅ اين در حالي است كه ولايت فقيه از منظر اصيل امام(ره)، قدرت و حكومت بر اساس خواست مردم مبتني بر فقه و شرايط فقيه بودن است. 
 
ولایت فقیه یعنی کسی که از دیدگاه اسلام واجد شرایط حکومت است و از نظر علم ، تقوا و مدیریت جامعه ، شباهت بیشتری به معصوم دارد. 
 
✅ فقیه در فضیلت و شخصیّت دینی و اخلاقی و علمی همپای امام معصوم نیست. چرا که ولی فقیه، جدا از شخصیت حقوقی خویش، دارای شخصیت حقیقی نیز هست که از این نظر با دیگر مردم برابر است. ویژگی‌های ولی فقیه و رهبرى اسلامی همانند عدالت، تقوا و پرهیزگاری او را از لغزیدن به ورطه استبداد و خودرأیی باز می‌دارد.
 
انتخاب ولايت فقيه هم از برخی از سخنان و نوشته‌ها و استفتائات امام خمینی، اصول ششم، پنجاه‌وششم، یکصدوهفتم و یکصدوچهل ‌و دوم قانون اساسی و به ویژه اصل ۱۱۱ که به امکان عزل رهبر و اصل ۱۴۲ که به بررسی اموال رهبری مربوط است مورد استناد است؛ همچنین سوابق و سخنان خود آيت الله خامنه‌ای در زمان حيات امام در خطبه‌های نماز جمعه تهران در ۱۲ آبان ۱۳۶۱ مورد اشاره بر همين مبنا و تلقي است: 
 
" حتی مقام رهبری هم بنا بر نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی ما که ملهم از دین و اسلام است با انتخاب مردم انجام می‌گیرد. این مردمند که عالی‌ترین مقام کشور... یعنی رهبر را انتخاب می‌کنند، آن‌ها می‌خواهند تا رهبر، رهبر شود... همه در نهایت به انتخاب مردم برمی‌گردند.
 
✅ آيت الله هاشمی رفسنجانی از ياران و مشاوران و نزديكان بنيانگذار جمهورى اسلامي نیز به سوابق فرایند تعیین رهبر از سوی مجلس خبرگان چنين اشاره می‌کند و می‌گوید:
 
" بعضی‌ها روی نظریه کشف تأکید کرده و می‌گفتند: نقش ما این است که آن چیزی را که در واقع متعیّن است، کشف کنیم. ولی من فکر می‌کنم ممکن است در هر زمانی تعداد زیادی از فقها باشند که صلاحیت داشته باشند، ولی نهایتاً باید یکی از آن‌ها انتخاب شود... ممکن است در انتخاب اشتباه هم رخ بدهد؛ یعنی اکثریت اعضای مجلس خبرگان به یک فرد رأی بدهند، اما در عین حال فرد اصلحی هم در جامعه وجود داشته باشد. در چنین صورتی طرفداران نظریه کشف چه می‌گویند، آنها باید بپذیرند فردی که انتخاب شده ولی امر واقعی نیست.»
 

سایت تحلیلی اطلاعاتی آگاه سازی . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.